Osazení a pěstování

Zerav západní je skvěle přizpůsoben našemu podnebí a mírnému pásu obecně. Bez problémů roste i ve městech. Pokud ho navíc zasadíme do vlhké, propustné půdy a na slunném místě, ušetříme si další práci.

Při pěstování pro živý plot zastřihneme zerav po dosažení požadované výšky. Strom se poté ve vrcholu rozšíří a celý plot se stane neprůhledným. Každoročně zastřihujeme nové přírůstky.

Zerav můžeme množit semeny, ale jelikož rodiče předávají asi jen 10 % svých vlastností, množí se výsevem jen původní druhy. U kultivarů se používá vegetativní způsob – řízky, nebo roubování.

Tip: Přemýšlíte, jaká si pořídit garážová vrata? Dnes patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v mnoha rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Profesionálové na živé ploty – THUJA.CZ

Oživte svou zahradu tújemi již od 6 Kč. Navštivte nás v e-shopu v internetovém zahradnictví Thuja.CZ. Zajistíme vám túje (thuje) na živé ploty, okrasné dřeviny, jehličnany, ostatní rostliny a vybrané příslušenství.